Jesteśmy po zebraniu z kierownikami

Zapadły już wiążące decyzje o tym, jak będzie wyglądać dziewiąty sezon Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki pod patronatem Burmistrza Świecia, Krzysztofa Kułakowskiego.


Pierwsza kolejka gier zaplanowana została na piątek 3 listopada.

Ostatecznie w rozgrywkach weźmie udział tylko 5 zespołów, co jest niestety najgorszym wynikiem w historii ŚALK. Mimo to zespoły stoczą całkiem sporo pojedynków, ponieważ w rundzie zasadniczej każdy zespół zagra z każdym meczu i rewanż, co daje 8 spotkań każdej drużynie. W gronie kierowników, którzy stawili się na spotkanie ustalono również, że system play-off będzie wyglądał następująco:

Półfinały 1vs 4 oraz 2 vs 3 – do dwóch wygranych spotkań

Gala Finałowa rozegrana jednego dnia – finał i mecz o trzecie miejsce

W tym sezonie wyjątkowo trzeba będzie mocno walczyć, aby uniknąć ostatniego miejsca, ponieważ piąty zespół zakończy rozgrywki już po sezonie zasadniczym.

Pierwszą kolejkę zaplanowano na dzień 03.11. Mecze będą rozgrywane w piątkowe wieczory.

Następne kolejki I rundy odbędą się w dniach: 10.11, 24.11, 08.12, 22.12.

Na spotkaniu dyskutowano również o ewentualnym otwarciu się rozgrywek w kolejnych sezonach na drużyny spoza Powiatu Świeckiego. Z racji tego, że ewidentnie zaczyna brakować lokalnych drużyn do gry, taki wariant będzie przez organizatorów poważnie rozważany od kolejnej edycji. Bardzo jesteśmy ciekawi Waszego zdania, dlatego prosimy o komentarze na FB ŚALK.

Podczas spotkania rozważaliśmy ewentualne warianty, w tym np.

– Otwarcie z limitem miejsc na zasadzie rekrutacji „kto pierwszy, ten lepszy”

– Otwarcie z ustaloną liczbą zespołów, które przyjmujemy na podstawie turnieju kwalifikacyjnego

– Przyznanie dzikich kart od organizatora według uznania

Jeżeli optujecie za którymś ze scenariuszy prosimy o Wasze opinie. Jeżeli macie inne pomysły, również jesteśmy bardzo ciekawi. A może ŚALK nadal powinna skupiać wyłącznie drużyny z Powiatu Świeckiego? Czy jesteście za podniesieniem wpisowego kosztem poszerzenia rozgrywek? Czekamy na opinie.