Inauguracja sezonu dla Black Mamba Team i TK-BUD/COREX

W piątek rozpoczęliśmy dziewiąty sezon naszej ligi. Pierwsze zwycięstwa w nim odnieśli Black Mamba Team i obrońca mistrzowskiego tytułu TK-BUD/COREX.

Black Mamba Team pokonał Celcom Olimp Jeżewo 55:50 (13:14, 12:10, 13:15, 17:11). Za „Czarną Mambą” kryje się dawny Kar-Bet Team czy ostatnio Schumacher Team. Mecz od początku był zacięty. Pierwszy celny rzut w 9. sezonie oddał z obwodu Brajan Fiałkowski z Olimpu. Jeżewianie zaczęli lepiej zawody, bo w 5. min. prowadzili 10:5, a 90 sekund potem 12:8. W 1. kwarcie aktywny był Łukasz Rydwelski, który trafiał z półdystansu i obwodu. Jednak BMT odrobił straty dzięki Pawłowi Ratkowskiemu (2 pkt) i Jakubowi Bednarskiemu (3) i przez chwilę prowadził 13:12. Wynik po 8 minutach ustalił Karol Rychlicki. W 2. odsłonie najpierw Celcom uciekł na 37:29, jednak skuteczna gra Daniela Kleina sprawiła, że koszykarze Black Mamba Team doszli rywali w 24. min. na „oczko” (38:39). O wszystkim decydowała ostatnia kwarta. Od 27. min. zaczęła się uwidaczniać przewaga świecian, którzy odskoczyli na 8 punktów (53:45) i już tej przewagi nie dali sobie wydrzeć. W zwycięskiej drużynie wyróżnili się Paweł Ratkowski – 15 pkt, 19 zbiórek i Daniel Klein – 18 pkt, a w przegranej Łukasz Rydwelski – 22 pkt i 7 zbiórek.

BLACK MAMBA TEAM – CELCOM OLIMP JEŻEWO

55:50 (13:14, 12:10, 13:15, 17:11)

Black Mamba: D. Klein 18 (1), Ratkowski 15, Bednarski 9 (3), Młynarz 5, Wołowicz 5 (1), Kowalewski 3 (1), Weisbrót 0

Celcom Olimp: Rydwelski 22 (4), Fiałkowski 8 (2), Rychlicki 8, Janicki 6, Napiontek 4, Borucki 2, Erward 0

W drugim meczu 1. kolejki DNT/Traktor-Parts przegrał z TK-BUD/COREX 44:59 (15:12, 4:23, 18:4, 7:20). Spotkanie przyniosło sporo emocji i zwrotów akcji. DNT zasilił wracający do ŚALK Piotr Materek (kiedyś Lucky Team, Gentelmen Team, Fundacja PARO) i to głównie jego skuteczna gra przyczyniła się, że jego nowy zespół na początku zdominował mistrza wychodząc na 13:6 i 15:9. Zwrot akcji nastąpił w 2. kwarcie. Zawodnicy TK-BUD zaczęli regularnie trafiać z obwodu (Daniel Włodarczyk, Mikołaj Pamuła, Dawid Górski), a z półdystansu punkty dokładał Dariusz Igliński. W efekcie obrońca tytułu odskoczył na 35:19. DNT zdobył w tej kwarcie tylko cztery „oczka”, ale przez większość czasu na boisku nie było Piotra Materka. Ten wrócił w 3. odsłonie. Na początek zaliczył trzy „pudła” z rzędu, lecz od 19. min. znów był liderem swojego zespołu. Jego skuteczne akcje oraz punkty innych debiutantów DNT/Traktor-Parts Mateusza Żurka i Kamila Iwickiego sprawiły, że po 3. kwarcie na tablicy wyników było tylko 39:37 dla TK-BUD. Na początku ostatniej odsłony przypomniał o sobie Krzysztof Mazur, który zdobył ważne cztery punkty, a cztery kolejne dołożył Dariusz Igliński i w 27. min. przewaga mistrza wzrosła do 47:37. W odpowiedzi za „3” trafił Michał Kitkiewicz, lecz kolejne dwie minuty należały do graczy TK-BUD/COREX. Celne rzuty Pamuły, Górskiego, Włodarczyka i Iglińskiego sprawiły, że losy zwycięstwa zostały rozstrzygnięte, bo zespół burmistrza Krzysztofa Kułakowskiego odskoczył na 56:40. W ostatnich trzech minutach było sporo fauli i przerw, a mało celnych rzutów. Ostatecznie TK-Bud/Corex zwyciężył 59:44. W jego szeregach wyróżnili się: Dariusz Igliński – 18 pkt, 4 asysty, Dawid Górski – 14 pkt, 11 zbiórek, Daniel Włodarczyk – 12 pkt (4x za „3”) i Krzysztof Mazur – 16 zbiórek. W ekipie DNT double-double zaliczył Piotr Materek – 24 pkt, 11 zbiórek.