Nowe Basket Team1410121349
MSI Telekom923141561

Podsumowanie

Nowe Basket Team – MSI Telekom 49:61 (14:9, 10:23, 12:14, 13:15)

Kto spodziewał się łatwej przeprawy MSI mógł być nieźle zaskoczony. Zwycięstwo rodziło się w bólach, choć trzeba przyznać, że od drugiej połowy, faworytom udało się uzyskać bezpieczną przewagę i kontrolować mecz. Pierwsza kwarta przypominała jednak ostatnie spotkanie MSI, w którym piłka notorycznie wypadała z obręczy. Przy słabej skuteczności i braku pomysłu na grę, ekipa z Nowego sensacyjnie odskoczyła na kilka punktów i wygrała pierwszą kwartę 14:9. Mniej więcej od połowy drugiej kwarty MSI przejęło jednak zdecydowanie inicjatywę. Sygnał do ataku dał Dariusz Igliński, który przechwycił kilka ważnych piłek. MSI zaczęło częściej grać jeden na jednego, czym błysnął chociażby dwa razy Tomasz Kowalski. Częściej pod koszem wykorzystywany był również Bartosz Pająkowski (12 pkt), który zagrał chyba swój najlepszy mecz w sezonie. W drużynie z Nowego szybko trzy faule złapał najwyższy na parkiecie Adam Sambor (13 pkt, 6 zb.), dzięki czemu MSI wyraźnie pod tablicami grało się łatwiej. Kluczem do zwycięstwa były jednak szybkie ataki, częsta gra jeden na jednego i wykorzystanie pod koszem Pająkowskiego. Tradycyjnie dobre statystyki zanotował Igliński, który był bardzo widoczny we wszystkich aspektach gry (18 pkt, 10 as, 7 przech, 6 zb.). MSI od połowy meczu uzyskało około 8-12 pkt przewagi i taki dystans utrzymywał się niemal do samego końca. Trzeba jednak oddać graczom z Nowego, że nie wystraszyli się rywala, a jego przewaga wbrew pozorom wcale nie urosła do dużo większych rozmiarów i te 10 punktów różnicy utrzymywało się przez większość spotkania. Wynik więc w dobre mierze odzwierciedlił wydarzenia na parkiecie. W drużynie z Nowego tradycyjnie prym wiódł Dawid Górski (18 pkt, 9 zb.)