Kar-Bet Team vs BUD-PAP/Roplast Team

vs

Szczegóły

Data Czas League Sezon Kolejka
19 maja 2018 13:00 ALK 2018 7

Wyniki

Drużyna1234Wynik
Kar-Bet Team1510121552
BUD-PAP/Roplast Team261291461

Podsumowanie

Kar-Bet Team – Bud-Pap/Roplast Team 52:61 (15:26, 10:12, 12:9, 15:14)

 Zwycięstwo Bud-Pap-u nad Karbetem można by było uznać za sporą niespodziankę, gdyby nie fakt, że Karbet wystawił skład bez swoich wysokich zawodników, tj. Przemysława Mostowskiego, Wojciecha Ratkowskiego i Daniela Kleina. Przy takim zestawieniu szanse obu drużyn zdecydowanie uległy zmianie, zwłaszcza, że ekipa Roberta Baumgarta z meczu na mecz gra coraz lepiej. W obliczu braku wysokich zawodników Karbet próbował nadrabiać walecznością i pressingiem, ale realia różnicy warunków fizycznych były nieubłagane. Już po pierwszej kwarcie Bud-Pap prowadził 26:15, a po przerwie 38:27. Na tym jednak budowanie większej przewagi się skończyło, bo ambitni gracze Karbetu w pewnym momencie złapali wiatr w żagle i zaczęli odrabiać straty. Motorami napędowymi byli Kamil Modrakowski 19 pkt i Maciej Bzdawka 24 pkt! Obaj zdobyli więc 43 punkty z 52 całej drużyny! Sporo ciekawych zagrywek pokazał też w ataku Jakub Bednarski (6 asyst). Mimo to, BUD-PAP wygrywając bardzo wyraźnie zbiórki (50:23!!!) nie mógł tego meczu nie wygrać. W szeregach BUD-PAP-u najwięcej punktów zdobyli Robert Baumgart 18 pkt, Łukasz Bartniczak 14 pkt i Przemysław Chojnacki 12 pkt. Z pewnością, gdyby na parkiecie pojawili się Ratkowski i Mostowski mecz wyglądałby zupełnie inaczej, ale nie ma to większego znaczenia. Zwycięstwo BUD-PAP-u jest w pełni zasłużone i tylko dodaje smaczku przed ostatnimi kolejkami, bo skład rundy play-off wcale nie jest jeszcze taki pewny.

Filmy

Kar-Bet Team

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
0Bednarski Jakub1400042641102
2Redliński Krzysztof0000006540400
6Karnowski Dawid1500174130205
11Wołowicz Mateusz1200011010312
14Modrakowski Jarosław0000001000000
24Modrakowski Kamil914140053103019
95Bzdawka Maciej1119220441101124
 Suma234436116231614114252

BUD-PAP/Roplast Team

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
1Jurkiewicz Paweł0000001150000
3Makurat Dariusz1202033700302
5Jagła Przemysław3613005010107
7Koziel Piotr0101002100000
8Bartniczak Łukasz692202101200014
9Kaszubowski Damian0100000000000
10Mikołajczak Przemysław3922022300108
11Chojnacki Przemysław6110000131000212
15Baumgart Robert5112523141206018
 Suma2450715210501510011261

Polecane