Nowe Basket Team15510535
CELCOM OLIMP Jeżewo1015161657

Podsumowanie

Nowe Basket Team – Celcom Olimp Jeżewo 35:57 (15:10, 5:15, 10:16, 5:16)

Koszykarze z Nowego zaskoczyli tym, że przyjechali w ośmiu i świetnie rozpoczęli pierwszą kwartę. Kilka szybkich ataków nowian spowodowało, że po czterech minutach Celcom przegrywał już ośmioma punktami i drużyna z Jeżewa musiała prosić o czas. Ostatecznie pierwszą kwartę Nowe sensacyjnie wygrało 15:10 przy bardzo wysokiej skuteczności. Potem jednak z minuty na minutę było już znacznie gorzej i już po drugiej kwarcie Celcom odrobił straty i objął prowadzenie 25:20. Drużyna z Jeżewa tworzyła dużo bardziej zgrany monolit, podczas gdy w Nowem ciężar gry znów musieli brać na siebie Gocek i Górski (obaj zdobyli po 12 punktów). Od trzeciej kwarty Celcom konsekwentnie budował już przewagę. Zespół z Jeżewa zdominował zbiórki, grał też dużo bardziej kombinacyjnie i drużynowo. Po trzeciej kwarcie przewaga Jeżewa wzrosła o kolejne 6 punktów i wynosiła już 11 oczek. W czwartej zespół z Jeżewa jeszcze bardziej odskoczył i wygrał całe spotkanie zasłużenie różnicą 22 punktów.