Drużyna1234Wynik
Gentelmen Team151671856
TK-BUD/COREX1413121150

Gentelmen Team – Corex TK Bud 56:50 (15:14, 16:13, 7:12, 18:11)

Gentelmeni dość nieoczekiwanie rozpoczęli hit kolejki w fatalnym stylu, pudłując dziesięć rzutów z rzędu! Corex objął prowadzenie 8:0, ale bardzo szybko je roztrwonił, gdy tylko przeciwnicy ustawili nieco celowniki. Od tego momentu oglądaliśmy już bardzo wyrównane zawody, w których żaden z zespołów nie potrafił wyraźnie odskoczyć rywalowi. Obie ekipy miały świadomość, że to spotkanie może zadecydować o mistrzostwie, dlatego momentami było na parkiecie dość nerwowo. W pierwszej odsłonie sporo pudłowali Dominik Stosik i Piotr Materek, a po drugiej stronie Dariusz Igliński, który tego sezonu na razie nie może zaliczyć do udanych. „Trójka” nie siedziała również Karolowi Drzewieckiemu, który na siedem rzutów z dystansu nie trafił żadnego! Mimo słabej skuteczności ciężar zdobywania punktów w ekipie Corexu spoczywał jednak na Dariuszu Iglińskim i Przemku Dolnym. Dzięki dobrej defensywie Corexu i nieco słabszej postawie w ataku, po trzech kwartach Corex prowadził jednym punktem i sprawa zwycięstwa w tym meczu pozostawała otwarta. O losach spotkania zadecydował początek czwartej kwarty, gdy nie wiedzieć czemu Corex wystawił drugą piątkę. Gentelmeni wykorzystali ten fragment bezlitośnie, odskakując na kilka punktów i nie oddając tej przewagi już do samego końca. Patrząc na statystyki o przegranej Corexu zadecydowała przede wszystkim fatalna skuteczność rzutów za 3 punkty – 3/25 (12%), a wszystkie trójki trafiał jedynie Dariusz Igliński, choć przy okazji aż dziesięciokrotnie spudłował. Wśród Gentelmenów nie było tym razem wyraźnego lidera, ale do wygranej najbardziej przyczynił się tercet: Materek, Stosik, Sikorski, który zdobył łącznie 39 punktów.