TK-BUD/COREX201815558
Nowe Basket Team13207848

Podsumowanie

Corex TK Bud – Nowe Basket Team 58:48 (20:13, 18:20, 15:7, 5:8)

Za sporą niespodziankę można uznać postawę drużyny z Nowego, która przez dłuższy okres meczu grała z faworyzowanym Corexem jak równy z równym. Po dołączeniu do ekipy Corexu Przemysława Dolnego, wydawało się, że ta drużyna obok Gentelmenów będzie jedną z faworytów rozgrywek, ale w meczu z drużyną z Nowego na pewno tego nie pokazała. Po pierwszej kwarcie Corex prowadził co prawda 20:13, ale drugą kwartę dwoma punktami wygrali zawodnicy z Nowego i do przerwy przegrywali tylko różnicą pięciu punktów. Gracze Corexu razili nieskutecznością, szczególnie przy rzutach z dystansu. Drużyna z Nowego dzielnie trzymała się do połowy trzeciej kwarty, gdy Corex nieco przycisnął i odskoczył na ponad 10 punktów przewagi. To był decydujący fragment meczu, po którym goście z Nowego się już nie podnieśli. Dla Corexu najwięcej punktów rzucili Przemysław Dolny 19 oraz Łukasz Nikołajczyk i Karol Drzewiecki po 11. Liderem punktowym w drużynie z Nowego był z kolei Tomasz Gocek, zdobywca 15 punktów.