Drużyna1234Wynik
CELCOM OLIMP Jeżewo131241241
Arpol71718951

Celcom/Olimp Jeżewo – Arpol 41:51 (13:7, 12:17, 4:18, 12:9)

Bardzo wyrównane spotkanie, którego losy rozstrzygnęła trzecia kwarta wygrana wyraźnie przez Arpol 18:4. Wcześniej od początku małą przewagę uzyskał Celcom, który po pierwszej kwarcie prowadził 13:7, a do przerwy 25:24. Głównymi kreatorami gry w drużynie z Jeżewa byli Kacper Borucki (12 pkt) i Paweł Bocian (12 pkt). Arpol gdy już wreszcie zbliżył się do przeciwnika, w trzeciej kwarcie dość szybko potrafił zbudować kilkupunktową przewagę. Świetnie spisywał się Tomasz Beker (16 pkt, 4 zb. 4 as. 5 przech. 2×3!). To głównie dzięki niemu Aprol najpierw odrobił straty, by w trzeciej kwarcie uzyskać przewagę oscylującą wokół 6-10 punktów. Graczom z Jeżewa w drugiej części meczu jakby zabrakło odrobiny powietrza, choć to przecież Arpol miał w nogach dwa mecze piątkowe. W czwartej kwarcie choć Celcom wygrał 12:9 nie zdołał odrobić strat z trzeciej odsłony, która okazała się kluczowa dla tego spotkania.