2 czerwca 2019 15:00 ALK 2019 PlayOffs o 5 miejsce

Drużyna1234Wynik
Nowe Basket Team2118121465
BUD-PAP/Roplast/Inter Car1117231768

Nowe Basket Team – Bud-Pap/Roplast Team 65:68 (21:11, 18:17, 12:23, 14:17)

Mecz ekip, które nie dostały się do play-offów mógł się podobać. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli nowianie, którzy do przerwy wypracowali sobie solidną 11-punktową zaliczkę. Największa w tym zasługa Dawida Górskiego (17 pkt, 18 zbiórek) oraz Tomasza Jaszkowskiego -16 pkt. Bud-Pap do tego meczu przystąpił w bardzo okrojonym składzie, cały mecz grając w pięciu. Ciężar zdobywania punktów na swoje barki wziął Przemysław Mikołajczak kończąc zawody z 32 punktami na koncie. Dzielnie go wspierał przede wszystkim w obronie Artur Bąk, który oprócz 9 pkt i 13 zbiórek, dołożył aż 6 bloków. Bud-Pap ten mecz wygrał przede wszystkim niesamowitą serią, kiedy to w trzeciej kwarcie zanotowali fragment gry wygrywając go 20:0 !