Kar-Bet Team1311111348
Gentelmen Team172161458

Podsumowanie

Kar-Bet Team – Gentlemen Team 48:58 (13:17, 11:21, 11:6, 13:14)

Kar-Bet zagrał najlepszy swój mecz w sezonie i postraszył trochę faworyta, choć wydaje się, że mimo wszystko Gentelmeni mieli to spotkanie pod kontrolą. Początek nie wskazywał, że Kar-Bet nawiąże wyrównaną walkę, ale po trzech minutach i kilku ładnych akcjach przede wszystkim Daniela Kleina i Macieja Bzdawki, wynik nieco dla Kar-Bet-u się poprawił i pierwszą kwartę Gentelmeni wygrali tylko 17:13. W drugiej odsłonie przewaga Gentelmenów była już wyraźniejsza. Tę część gry wygrali różnicą dziesięciu punktów, by do przerwy prowadzić 38:24. Wydawało się, że czternastopunktowa zaliczka na drugą połowę pozwoli na spokojną grę. Tymczasem kolejne skuteczne akcje Kar-Bet-u doprowadziły, że w pewnym momencie przewaga Gentelmenów stopniała do pięciu punktów, a za faule boisko musiał opuścić Paweł Młynarz. Ekipa Kar-Bet-u gdy tylko zbliżała się do przeciwnika, ten momentalnie odpowiadał i ponownie odskakiwał na dziesięć punktów. Kluczową rolę odegrał w tym Jakub Sikorski, którego dwie trójki z czystych pozycji pozwoliły Gentelmenom kontrolować przewagę nad Kar-Bet-em. Sikorski często grał daleko od kosza, czym mylił obrońców i groźniejszy był tego dnia w rzutach z dystansu niż pod tablicami. W całym meczu zdobył 21 punktów (3×3 pkt, 8 zb, 3 as.) i był z pewnością obok Piotra Materka ojcem wygranej swojej drużyny. Do samego końca wynik dla Kar-Bet-u ratowali Daniel Klein (21 pkt) i Maciej Bzdawka (11 pkt). Kar-Bet rozegrał najlepszy mecz w sezonie, ale do pokonania lidera tabeli mimo wszystko trochę tej drużynie zabrakło.