Kar-Bet Team713201757
BUD-PAP/Roplast/Inter Car1914252280

Podsumowanie

Kar-Bet Team – BUD-PAP/Roplast Team 57:80 (7:19, 13:14, 20:25, 17:22).

Najlepsze wrażenie w pierwszej kolejce zrobiła właśnie drużyna Bud-Pap-u. Spodziewaliśmy się raczej wyrównanego meczu z Kar-Bet-em, tymczasem zespół Roberta Baumgarta rozgromił rywali różnicą 23 punktów, a niekwestionowanym bohaterem spotkania i całej pierwszej kolejki został Krzysztof Kowalski, który zdobył 34 punkty, a do tego dołączył po 5 zbiórek, asyst i przechwytów! Za wcześnie jeszcze by mówić o transferze sezonu, ale Bud-Pap z Kowalskim może śmiało myśleć o miejscu na podium. Już pierwszą kwartę Bud-Pap wygrał 19:7. W drugiej gra się odrobinę wyrównała, ale BUD-PAP utrzymywał przewagę około 12-15 punktów. Świetnie w ekipie BUD-PAP-u obok Kowalskiego spisywał się również Przemysław Mikołajczak, szczególnie aktywny w pierwszych dwóch kwartach, ale w całym meczu również mogący popisać się świetnym dorobkiem 22 punktów. Ten duet poprowadził Bud-Pap do wygranej zdobywając w sumie 56 z 80 punktów całej drużyny! W trzeciej kwarcie Bud-Pap odskoczył na kolejne pięć punktów. Gdy na początku czwartej kwarty po kilku dobrych akcjach Bzdawki i Milocha, przewaga Bud-Pap-u zmalała do około dziesięciu punktów, wystarczyło tylko kilkadziesiąt sekund, by ponownie dali o sobie znać Kowalski i Mikołajczak. Końcówka to już zdecydowana przewaga Bud-Pap-u, który ostatecznie wygrał bardzo wysoko, różnicą 23 punktów. Wśród pokonanych najwięcej punktów rzucili Daniel Klein 16 i Kamil Modrakowski 12 pkt.