Drużyna1234Wynik
Corleone Team2110281675
DNT/Traktor-Parts6741027

Corleone Team – Rasz/Traktor/Parts 75:27 (21:6, 10:7, 28:4, 16:10)

Tomasz Herman obserwował ze stolika, jak Dariusz Makurat bije jego rekord w asystach, w związku z tym mecz z Raszem wydawał się idealnym do tego, by się odgryźć. Faktycznie „Hery” od początku był bardzo widoczny we wszystkich statystykach. Corleone od początku ostro zaatakowało i już po pierwszej kwarcie prowadziło 21:6. W drugiej odsłonie Rasz nieco zastopował tempo rosnącej przewagi rywala, choć i tak było pewne, że nie uniknie bardzo wysokiej porażki. Tym samym jedyne, czym można było się emocjonować, to znów indywidualnymi osiągnięciami. Jeśli chodzi o zdobycz punktową, to tym razem najlepsi w Corleone okazali się Dominik Stosik 25 pkt (4×3) i Tomasz Herman 21 pkt. W drużynie Rasza 8 punktów pod nieobecność Pawła Bartnika rzucił Błażej Michalski. W czwartej kwarcie stawialiśmy już sobie tylko pytania, jakie rekordy pobije Herman. Miał szansę zarówno na zbiórki, jak i asysty oraz pierwsze w historii ligi tirple-double. Ostatecznie udało mu się wyrównać rekord asyst Dariusza Makurata (11) i osiągnąć właśnie w trzech statystykach dwucyfrową ilość (21 pkt, 25 zb, 11 as.) Dzięki temu Herman został pierwszym zawodnikiem w historii ŚALK z triple-double (rok temu zabrakło mu jednej asysty). Hery mógł również wyprzedzić Makurata w asystach, ale w ostatniej minucie jego koledzy zepsuli 4 świetne podania.