Drużyna1234Wynik
Corleone Team614151651
MSI Telekom1111111346

Corleone Team – MSI Telekom 51:46 (6:11, 14:11, 15:11, 16:13)

Hit kolejki na pewno nie zawiódł i pokazał, że w rundzie play-off możemy być świadkami zaciętych spotkań. MSI bliskie było pokonania mistrza, ale ostatecznie przegrało pięcioma punktami. Od samego początku ekipa Krzysztofa Kułakowskiego podeszła do meczu bardzo zmotywowana i skoncentrowana. Po pierwszej kwarcie MSI prowadziło 11:6, a do przerwy 22:20. Mecz był niesamowicie wyrównany, toczony w trybie akcja za akcję. Od samego początku jednak ciężar gry na siebie wziął Tomasz Herman, który w całym spotkaniu zdobył 21 punktów i był architektem zwycięstwa. W pierwszej połowie to głównie dzięki indywidualnym akcjom „Herego” mistrz utrzymywał dystans. W drużynie MSI z kolei zdobywaniem punktów zajął się oczywiście Igliński, choć dzielnie wspierali go również Karol Drzewiecki i Krzysztof Kułakowski, przede wszystkim celnymi rzutami z dystansu. Igliński od początku trzeciej kwarty grał jednak z czterema faulami i musiał bardzo uważać, ale mimo to zaliczył 5 przechwytów, co w ważnych momentach w końcówce pozwalało wyprowadzać kontry, które zresztą najczęściej sam kończył. To właśnie szybkie ataki Iglińskiego oraz trójki Kułakowskiego i Drzewieckiego pozwalały MSI do końca wierzyć w sukces, ponieważ w drugiej połowie meczu po stronie Corleone przebudził się Przemysław Dolny, który od tego momentu w parze z Hermanem ciągnęli grę Corleone. Dolny dzielnie walczył z Manikowskim na tablicach (wygrał zbiórki 10:7) i zdobywał cenne punkty spod kosza. Hery natomiast mimo, że został uderzony w rękę trafił dwie trójki (jedną dołożył Gerke), co i tak było skromniejszym dorobkiem jeśli chodzi o punkty z dystansu od MSI. Mecz rozstrzygnął się dopiero w połowie czwartej kwarty, głównie dzięki większemu spokojowi, zachowanemu przez Hermana. W decydujących akcjach MSI zabrakło trochę szczęścia, co skrzętnie wykorzystała ekipa Corleone. Mistrz, będąc pod sporą presją i przegrywając minimalnie przez większość dystansu, ostatecznie zachował spokój i odniósł kolejne zwycięstwo. MSI jednak należą się wielkie brawa, bo trzeci zespół poprzedniego sezonu postraszył mistrza i pokazał, że można z nim do końca toczyć wyrównany pojedynek. Dla ekipy MSI była to druga porażka z rzędu, ale mają już z głowy dwóch najgroźniejszych rywali w rundzie zasadniczej i teraz powinno być już tylko lepiej.