31 maja 2019 17:00 ALK 2019 10

Drużyna1234Wynik
BUD-PAP/Roplast/Inter Car111311944
DNT/Traktor-Parts72851151

Bud-Pap/Roplast Team – Rasz Basket/Traktor Parts 44:51 (11:7, 13:28, 11:5, 9:11)

Bud-Pap przed tym meczem był w bardzo ciężkim położeniu, gdyż aby dostać się do czwórki musiałby pokonać swojego rywala różnicą co najmniej 26 punktami. Po pierwszej kwarcie nadzieja jeszcze nie zgasła, gdyż Bud-Pap zaczął bardzo mocno od prowadzenia 8:0. Gracze Rasza opanowali jednak sytuację i zdecydowanie przyspieszyli. Efektem tego wysoko wygrana druga kwarta i całkowite obdarcie z marzeń graczy Bud-Papu. Druga część była już spokojniejsza w emocje. Liderami Bud-Papu w tym meczu byli Przemysław Mikołajczak, autor 16 punktów oraz Robert Baumgart, który mimo tylko 5 punktów zaliczył aż 15 zbiórek. W Raszu tradycyjnie liderem był Jakub Sikorski – 14 punktów i 13 zbiórek.