Przed nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego

BUD-PAP/Roplast/Inter Car ma już pewne miejsce w wielkim finale. TK-BUD/Corex na pewno czeka baraż o finał, a kto będzie jego rywalem dowiemy się właśnie po spotkaniach ostatniej kolejki.

Szansę na trzecie miejsce, dające prawo do gry w barażu o wielki finał mają jeszcze potencjalnie trzy zespoły: Celcom Olimp Jeżewo, DNT/Traktor-Parts oraz Schumacher Team. Patobasket na pewno zajmie już szóste miejsce po sezonie zasadniczym i zagra w dwumeczu o piątą lokatę w lidze.

Teoretycznie najłatwiejsze zadanie czeka Schumachera, który w ostatnim meczu podejmie właśnie Patobasket. Celcom zmierzy się z niepokonanym liderem, a DNT/Traktor-Parts z TB-Bud/Corex. Może się zatem zdarzyć, że przy zwycięstwie Schumachera i porażkach Celcomu i „Traktorów”, trzy drużyny będą miały taką samą ilość punktów. W takim przypadku o tym, kto zajmie trzecie miejsce, zadecyduje mała tabela z uwzględnieniem wyników meczów tylko pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Zarówno Celcom, jak i DNT/Traktor-Parts mogą takiej sytuacji uniknąć i wcześniej zapewnić sobie grę w barażu, ale aby tak się stało muszą wygrać w ostatniej kolejce z faworytami i liczyć na potknięcie przeciwników.

Z uwagi na inne wydarzenia na hali, zmienił nam się również terminarz kolejnych gier. Rundę play-off planujemy na 7 maja, od godziny 17.00, abyście zdążyli powrócić już z „majówkowych” wojaży.

Przypominamy, że gramy zgodnie ze schematem:

Mistrz rundy zasadniczej – BUD-Pap/Roplast/Inter Car zagra od razu w wielkim finale w dniu 27 maja

W rundzie play-off 7 maja zagramy 2 spotkania, tj:

Mecz barażowy o udział w finale, pomiędzy: TK-BUD/Corex vs 3. zespół sezonu zasadniczego.

Oraz mecz o 5. miejsce w ŚALK, pomiędzy piątą i szóstą drużyną sezonu zasadniczego. To oznacza, że zespoły, które zajmą 1. i 4. miejsce, mają w dniu 7 maja wolne!

W serii finałowej 27 maja rozegramy następujące mecze:

– Mecz o trzecie miejsce w ŚALK – pomiędzy 4. zespołem rundy zasadniczej vs przegranym barażu o finał

– Wielki finał: BUD-PAP/Roplast/Inter Car vs zwycięzca meczu barażowego