Finały ŚALK – Aktualizacja

Organizator Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki po przeanalizowaniu Waszych komentarzy i wniosków podjął kolejne próby negocjacji terminów finałów z zainteresowanymi zespołami. Niestety nie udało się wypracować żadnego kompromisu w szczególności w temacie meczu finałowego.

W związku z tym pozostajemy przy pierwotnym terminie 27.05.
Prosimy zainteresowane zespoły o ostateczne określenie najpóźniej do piątku do godziny 18.00, czy podejmą się swoich zaplanowanych gier. Jeżeli zespoły, które zapowiadały, że nie przystąpią do swoich spotkań, tj. BUD-PAP oraz DNT Traktor Parts podtrzymają swoje stanowiska, to ŚALK zarządzi walkowery.
Jeżeli taki scenariusz się ziści (czego nadal bardzo nie chcemy) liga rozważa również zorganizowanie w zaplanowanym terminie meczu towarzyskiego/pokazowego z udziałem chętnych zawodników z całych rozgrywek, dlatego zapraszamy do przyjścia na halę.
Pozostała część dnia będzie wyglądała w następujący sposób:
– w planach nadal mamy turnieje indywidualne – trójek oraz skills challenge. Każdy zespół bez względu na to, czy rozegra swój mecz, czy nie, może wyznaczyć po jednym zawodniku. Dotyczy to oczywiście również drużyn z miejsc 5 i 6.
– z uwagi na możliwy brak dwóch zespołów – rezygnujemy z formuły „drużynowe dystansowe”.
W kolejnej części dnia zapraszamy wszystkich na taras na tradycyjnego grilla podczas którego przekażemy puchary oraz nagrody indywidualne i pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników ligi. Ponadto Burmistrz zapowiedział małe niespodzianki dla każdego z zawodników, dlatego warto uczestniczyć we wspólnym zakończeniu rozgrywek.
Mimo wszystko jeszcze raz apelujemy do zespołów, aby jednak wyselekcjonować chociażby pięciu zawodników i przystąpić do meczów w sportowej rywalizacji. Z uwagi na brak porozumienia co do terminów zastępczych, mimo naszych szczerych chęci, kwestia zmiany terminu nie będzie już rozstrzygana.