DNT/Traktor-Parts sięgnął po brąz [ZDJĘCIA]

W zaciętym „finale pocieszenia” lepsi okazali się koszykarze DNT/Traktor-Parts i to oni zajęli 3. miejsce w 9. sezonie naszej ligi.

Galę finałową 9. sezonu ŚALK zaczęliśmy od meczu o 3. miejsce. Black Mamba Team przegrał z DNT/Traktor-Parts 66:72 (16:14, 17:16, 12:16, 21:26). Konfrontacja o brąz była bardzo zacięta od początku do samego końca. W obu zespołach pojawili się nieobecni w półfinale Patryk Gerke oraz Michał Kitkiewicz. Szerszy skład mieli „Traktorzyści”, co pozwoliło im lepiej szafować siłami. W 1. kwarcie koszykarze Black Mamby dwukrotnie uciekali na 4-5 punktów (14:9, 16:12), ale nie potrafili pójść za ciosem. Drugą odsłonę otworzyli „trójkami” Piotr Materek i Michał Kitkiewicz. Od tego momentu zawodnicy DNT objęli prowadzenie, które w 15. min. wynosił sześć „oczek” (24:18), ale przed przerwą je stracili. Po udanych akcjach Daniela Kleina, Pawła Młynarza i Marcina Rzosińskiego po dwóch kwartach „Czarna Mamba” wygrywała 33:30. Po zamianie stron nadal była zacięta rywalizacja. Raz prowadziła jedna drużyna, raz druga. Zawodnicy DNT/Traktor-Parts byli trochę skuteczniejsi i po pół godziny gry było 46:45 dla nich. Ostatnia kwarta to także huśtawka wyniku. Black Mamba Team wyszedł na 55:51, jednak za sprawą Bartosza Łobockiego rywale szybko odrobili straty. Kluczowe okazało się zejście Marcina Rzosińskiego w 34. min. (przy 57:57) za piąty faul. „Traktorzyści” to szybko potrafili wykorzystać. Dzięki akcjom i rzutom wolnym Piotra Materka odskoczyli na 66:59. Tej przewagi już nie dali sobie wydrzeć i mogli cieszyć się z brązowego medalu. Po raz kolejny główny udział w wygranej DNT miał Piotr Materek, który zaliczył double-double (26 pkt, 11 zbiórek). Dzielnie wspierali go Bartosz Łobocki (13 pkt, 8 asyst, 7 zbiórek) i Maciej Zawadzki (11 pkt, 9 zbiórek). W Black Mamba Team double-double uzyskali Patryk Gerke (15 pkt, 10 zbiórek) i Paweł Młynarz (14 pkt, 18 zbiórek).

BLACK MAMBA TEAM – DNT/TRAKTOR-PARTS 66:72 (16:14, 17:16, 12:16, 21:26)
Black Mamba: Gerke 15 (2), Rzosiński 14 (1), Młynarz 14 (1), Klein 12, Modrakowski 0, Mi. Bzdawka 0.
DNT: Materek 26 (1), Łobocki 13 (2), Zawadzki 11, Kitkiewicz 9 (2), Pawlicki 8, Okomski 5, Żurek 0, F. Michalski 0, Aleksandrowicz 0.