Czas na finały ósmego sezonu

Niepokonany w całym sezonie zasadniczym BUD-PAP zmierzy się w wielkim finale ze ekipą TK-BUD/Corex, natomiast o trzecie miejsce zagrają DNT/Traktor-Parts i Schumacher Team.

Na sobotę 27. maja zaplanowano finały ósmego sezonu Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki pod patronatem Burmistrza Świecia. Zdajemy sobie sprawę, że dwie drużyny chciały przełożyć termin, który był podany do wiadomości już pod koniec marca. Mimo naszych prób, nie udało się jednak ustalić terminu zastępczego. W związku z tym możemy jedynie zaapelować do zespołów, aby rozstrzygnąć sezon w sportowej rywalizacji. Jednocześnie ten sezon pokazał, że należy rozważyć samą ideę play-off. Z pewnością przed startem nowego sezonu spotkamy się z kierownikami drużyn, aby omówić reorganizację rozgrywek w kolejnych latach w taki sposób, aby jednak końcowa tabela decydowała o zajęciu poszczególnych lokat.

W dniu finałów zaplanowaliśmy jak co roku również konkursy: drużynowe dystansowe, skills challenge oraz konkurs indywidualnych rzutów za 3 pkt. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do konkursów indywidualnych na maila: sekretariat@vistulapark.pl. Będzie również taka możliwość bezpośrednio w dniu 27 maja na 30 minut przed rozpoczęciem konkursów. Drużyny, które zajęły piąte i szóste miejsce w lidze również serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach.

Plan finałów (27.05) przedstawia się zatem następująco:

Godz. 17.00 – mecz o 3. miejsce: DNT/Traktor-Parts – Schumacher Team

Godz. 18.20 – konkursy

Godz. 19.00 – Finał: BUD-PAP/Roplast/Inter Car – TK-BUD/Corex

Ok. godz. 20.20 – ceremonia wręczenia nagród drużynowych, indywidualnych i pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników

Ok. godz. 20.45 – wspólny grill