Bud-Pap lepszy w meczu na szczycie

W meczu dwóch niepokonanych drużyn lepsi okazali się zawodnicy Bud-Pap/Roplast/Inter-Car. Zwycięsko z parkietu schodzili również gracze Celcomu oraz DNT/Traktor Parts.

Schumacher Team – Celcom Olimp Jeżewo 53:56 (11:10, 14:21, 13:14, 15:11)

Schumacher cały czas nie może wejść na swoje tryby. Przez całe spotkanie z zespołem z Jeżewa byli o kilka punktów słabsi, jednak cały czas czuć było, że zwycięstwo jest ciągle możliwe. Do ostatniej akcji trwała ostra walka o końcowy triumf. Swój rzut z dystansu przestrzelił jednak Maciej Bzdawka i  Celcom odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Jeżeli chodzi o osiągnięcia indywidualne najlepiej w Schumacherze zaprezentowali się Daniel Klein, autor 15 punktów i 7 zbiórek oraz Maciej Bzdawka, który zgromadził 14 punktów. W ekipie Celcomu na wyróżnienie zasługuje Kacper Borucki z 18 punktami oraz Łukasz Manikowski z 17 „oczkami” na koncie. Schumacher cały czas jest bez zwycięstwa w tym sezonie.

DNT/Traktor Parts – Patobasket 68:38 (12:5, 23:9, 22:10, 11:14)

Mimo wysokiej porażki Patobasket pozostawił po sobie dobre wrażenie. Co najważniejsze, mimo ciągle nie wygrania spotkania w naszej lidze, zawodnicy tej drużyny nie odpuszczają i cały czas starają się poprawiać swój warsztat. DNT z kolei zagrało bez Stosika i Sikorskiego. Ciężar gry wziął na siebie Michał Kitkiewicz, który umiejętnie kierował poczynaniami swoich kolegów. „Kita” zakończył mecz z dorobkiem 17 punktów. Najlepszym strzelcem u wygranych okazał się jednak Tomasz Gocek z 18 punktami i 5 asystami w swoim dorobku. U rywali mecz z 12 punktami zakończył Bartłomiej Szumiński. Był on jedynym graczem z dwuliczbowym wynikiem.

TK-Bud/Corex – Bud-Pap/Roplast/Inter-Car 46:59 (9:11, 8:16, 13:18, 16:14)

Mecz na szczycie chyba delikatnie rozczarował. Bud-Pap od początku narzucił swoje tempo gry, z którym nie radził sobie ich przeciwnik. Wicemistrz z poprzedniego sezonu doskonale wykorzystywał swój eksportowy duet Dolny-Kowalski, przy okazji bardzo dobrze wyłączony z poczynań ofensywnych został Dariusz Igliński, który nie mógł przez dłuższy czas wstrzelić się w kosz rywali. Dolny zakończył mecz z 17 punktami i 14 zbiórkami, a Kowalski z 17 punktami oraz 7 zbiórkami. W TK-Bud pod tablicami dwoił się i troił Krzysztof Mazur, który zapisał aż 20 zbiórek. Najlepszym strzelcem okazał się Dawid Górski z 12 punktami. Wspomniany wyżej Igliński zanotował 10 „oczek”.