3 kolejki do końca sezonu regularnego – co wiemy ?

Powoli wkraczamy w decydującą fazę sezonu zasadniczego i czekamy na etapy play-off. Pokusiliśmy się o krótkie podsumowanie dotychczasowych wyników.

Na ten moment na prowadzeniu jest zespół TK-Bud/Corex z bilansem 5 zwycięstw i jednej porażki. Tuż za tą ekipą jest Bud-Pap/Roplast/Inter-Car, który ma na swoim koncie komplet zwycięstw, ale jeden mecz mniej rozegrany niż lider ligi. Co ciekawe, obie drużyny rozegrają jeszcze spotkanie między sobą, które zadecyduje o wygraniu sezonu zasadniczego. W obu zespołach wyklarowali się liderzy, którzy „ciągną wózek”. W TK-BUD/Corex z pewnością można ta powiedzieć o Dariuszu Iglińskim, który ze średnią 20.8 pkt na mecz jest liderem swojej drużyny. Tuż za nim ze średnią 18.2 pkt na mecz plasuje się Karol Drzewiecki. Przy Karolu warto też wspomnieć o jego 27 celnych rzutach za 3 punkty. Swoje „trzy grosze” też dokłada Mikołaj Pamuła, który na ten moment prowadzi w klasyfikacji na najlepszego podającego ligi. Z kolei najlepiej zbierającym jest Krzysztof Mazur – 14.5 zbiórki na mecz.
W Bud-Pap/Roplast/Inter-Car bryluje duet Krzysztof Kowalski-Przemysław Dolny. Kowalski jest zdecydowanym faworytem do wygrania klasyfikacji na najlepszego strzelca. Obecnie jego średnia to 31.6 punktu na mecz. „Kowal” również przewodzi w kategorii przechwytów – 2.8 na mecz. Dzielnie go wspiera Przemysław Dolny ze statystykami 20 pkt na mecz oraz 10.3 zbiórki na spotkanie. Na drugim miejscu wśród najlepszych „trójkowiczów” z 15 celnymi rzutami jest Maciej Pepliński.
Niżej w tabeli trwa walka o zajęcie jak najwyższej lokaty przed play-offami. Swoje szanse mają Black Mamba Team, Celcom LUKS Olimp Jeżewo oraz DNT/Traktor Parts. Bardzo ważne dla układu tabeli będą mecze bezpośrednie (DNT/Traktor Parts – Black Mamba Team oraz DNT/Traktor Parts – Celcom LUKS Olimp Jeżewo). Wszystkie drużyny mogą zająć jeszcze każdą lokatę. Najbardziej niezadowolony będzie team, który zajmie finalnie 5 miejsce. Oznaczać to będzie dla nich zakończenie sezonu.
Nadmieńmy liderów każdej z tych trzech drużyn:
Black Mamba Team – Marcin Rzosiński – 13.8 pkt/mecz, 10.2 zb/mecz oraz Daniel Klein – 18.5 pkt/mecz
Celcom LUKS Olimp Jeżewo – Łukasz Manikowski – 15.8 pkt/mecz, Łukasz Rydwelski – 13.8 pkt/mecz oraz Mateusz Czajka – 11.8 pkt/mecz, 11.3 zb/mecz
DNT/Traktor Parts – Piotr Materek – 25.8 pkt/mecz, Michał Kitkiewicz – 11.2 pkt/mecz
Zbliżające się kolejki zapowiadają się niezwykle ciekawie. Mamy jeszcze sporo niewiadomych, co jeszcze bardziej dodaje smaczku rywalizacji w tym sezonie.
A jakie są Wasze predykcje na dalszą rywalizację ? Zapraszamy do dyskusji 🙂