Wielki Finał – Corleone Team vs Arpol Inter-Car

o 3 miejsce – COREX Inter.LINE vs Rasz/Traktor-Parts

II półfinał – Corleone Team vs Rasz/Traktor-Parts

Corleone Team – Rasz Basket/Traktor Parts 61:45 (13:10, 13:10, 17:9, 18:16)

Faworyt w tym meczu był tylko jeden – Corleone Team. Mimo wszystko zespół Rasza, który i tak zalicza najlepszy w historii swój występ w ŚALK, ambitnie walczył. Corleone z kolei wyraźnie próbowało wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił. Corleone swoich liderów w tym meczu miało w osobach Tomasza Hermana (12 pkt i 15 zbiórek) oraz Krzysztofa Kowalskiego (25 pkt). W Raszu Jakub Sikorski zakończył mecz z dorobkiem 13 punktów i 22 zbiórek. Corleone po raz kolejny stanie przed szansą zdobycia kolejnego tytułu mistrza ligi. Rywalem tego zespołu będzie Arpol. Emocje więc są gwarantowane !

I półfinał – COREX Inter.LINE vs Arpol Inter-Car

Corex Inter.LINE – Arpol Inter-Car 57:59 (10:17, 13:16, 21:15, 13:11)

Pierwszy z meczy półfinałowych przyniósł spodziewane emocje, których świadkami byliśmy do ostatnich sekund spotkania. Corex miał w pierwszej połowie duże problemy, aby celnie kończyć swoje akcje rzutowe. Arpol skrzętnie to wykorzystywał, co przekuło się na prowadzenie różnicą 10 punktów po 20 minutach gry. Druga połowa z kolei rozpoczęła się od serii Corexu za 3 punkty. Dwukrotnie Drzewiecki oraz jedno trafienie Kempińskiego doprowadziło do wyrównania wyniku. Już do ostatnich sekund meczu trwała zażarta walka, z której zwycięsko zdołali wyjść zawodnicy Arpolu. Ciężko w ich szeregach znaleźć gracza, którego można by nazwać liderem w tym meczu. Wygrali przede wszystkim kolektywem. W Corexie z kolei przy absencji Iglińskiego ciężar zdobywania punktów na swoje barki wzięli wysocy – Drzewiecki oraz Manikowski. Zdobyli odpowiednio 19 i 15 punktów.

o 5 – Nowe Basket Team vs BUD-PAP/Roplast Team

Nowe Basket Team – Bud-Pap/Roplast Team 65:68 (21:11, 18:17, 12:23, 14:17)

Mecz ekip, które nie dostały się do play-offów mógł się podobać. Zdecydowanie lepiej w to spotkanie weszli nowianie, którzy do przerwy wypracowali sobie solidną 11-punktową zaliczkę. Największa w tym zasługa Dawida Górskiego (17 pkt, 18 zbiórek) oraz Tomasza Jaszkowskiego -16 pkt. Bud-Pap do tego meczu przystąpił w bardzo okrojonym składzie, cały mecz grając w pięciu. Ciężar zdobywania punktów na swoje barki wziął Przemysław Mikołajczak kończąc zawody z 32 punktami na koncie. Dzielnie go wspierał przede wszystkim w obronie Artur Bąk, który oprócz 9 pkt i 13 zbiórek, dołożył aż 6 bloków. Bud-Pap ten mecz wygrał przede wszystkim niesamowitą serią, kiedy to w trzeciej kwarcie zanotowali fragment gry wygrywając go 20:0 !

COREX Inter.LINE vs Corleone Team

Corex Inter.LINE – Corleone Team 53:61 (13:11, 22:16, 12:17, 6:17)

Mecz, który decydował o pozycji lidera przed play-offami. Bardzo dobrze w zawody weszła ekipa Corexu, która skrzętnie wykorzystywała dużą liczbę niecelnych zagrań mistrza. „Swój” dzień miał Karol Drzewiecki, który czterokrotnie trafiał za 3 punkty. Po 16 minutach mieliśmy 8 punktowe prowadzenie Corexu, co raczej traktować trzeba było jako małą niespodziankę. Jeszcze przed decydującymi 8 minutami zespół Kułakowskiego był na 3-punktowym prowadzeniu. Ostatnie starcie jednak to duża indolencja rzutowa Corexu, co musiał wykorzystać taki zespół jak Corleone Team. Liderem tego zespołu był wracający po kilkumeczowej absencji Tomasz Herman (28 punktów, 12 zbiórek). Dzielnie go wspierał bardzo aktywny Krzysztof Kowalski kończąc mecz z dorobkiem 20 punktów i 11 zbiórek. W Corexie wyżej wspomniany Drzewiecki zakończył mecz mając 19 pkt. Poza nim dobre zawody zaliczył Dariusz Igliński – 16 punktów.