Udany rewanż – BUD-PAP/Roplast Team piąty na koniec sezonu

W meczu o 5. miejsce BUD-PAP/Roplast Team minimalnie lepszy okazał się od Akademii Koszykówki Świecie wygrywając 65:63

BUD-PAP/Roplast Team – Akademia Koszykówka Świecie 65:63 (6:14, 21:11, 18:21, 20:17)

To był rewanż za drugą fazę, w której lepsza była ekipa Piotra Okomskiego (49:25). Zgodnie z regulaminem mecz rozgrywany był w pełnym wymiarze (4x 10 minut). Lepiej zaczęli go akademicy prowadząc w 5. min. 8:0, a później nawet 14:4. W 2. kwarcie Robert Baumgart i jego koledzy zaczęli odrabiać straty. W 14. min. był remis 18:18, a po chwili po trafieniu Przemysława Chojnackiego BUD-PAP/Roplast Tem po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Do przerwy było 27:25 dla niego.

W kolejnej odsłonie Akademia Koszykówki odzyskała prowadzenie, lecz nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi niż trzy „oczka”. Po pół godzinie gry ekipa Piotra Okomskiego wygrywała 46:45. Ostatnia kwarta przyniosła sporo emocji. Wynik oscylował wokół remisu, pachniało dogrywką. Na 60 sekund przed końcem akademicy przegrywali 57:63, ale nie spasowali. Ważne punkty zdobyli Wojciech Ratkowski (dojechał do kolegów po przerwie) i Paweł Okomski. Na 14 sekund przed końcem, przy 63:64, błąd kroków popełnił Maciej Ratkowski. Po chwili jeden rzut wolny wykorzystał Krzysztof Duliński. Akademicy mieli kilka sekund na przeprowadzenie ostatniej akcji, ale źle rozegrał ją Piotr Okomski do spółki z Wojtkiem Ratkowskim.

W zwycięskiej drużynie tradycyjnie wyróżnił się Robert Baumgart, który zdobył 21 punktów i miał 12 zbiórek. Trzynaście „oczek” oraz 10 zbiórek zanotował na swoim koncie Przemysław Chojnacki. Z kolei dla AK Świecie 37 punktów rzucił Paweł Okomski. Na uwagę zasługuje też 16 zbiórek Pawła Ratkowskiego.