Syla niepokonana w drugiej fazie!

W zaległym meczu grupy „niemistrzowskiej” Syla pokonała Celcom Olimp Jeżewo 55:34 zajmując w końcowej klasyfikacji trzeciego sezonu 7. miejsce.

Syla – Celcom Olimp Jeżewo 55:34 (15:9, 10:12, 9:7, 21:6)

Oba zespoły do ostatniego meczu przystąpiły w okrojonych składach, z jednym rezerwowym na ławce. Bardziej osłabiony był Celcom i to potwierdziło się na parkiecie. Od początku skuteczniejsi byli koszykarze Syli prowadząc 6:2, 13:5, 15:9, 16:11. W 14. min.  jeżewianie zbliżyli się na 18:19, ale wyjść na prowadzenie nie zdołali. Skuteczne akcje Krzysztofa Góreckiego i Daniela Włodarczyka ostudziły ich zapędy. Do przerwy Syla wygrywała 25:21. Po wyrównanej trzeciej kwarcie wynik był nadal sprawą otwartą, bo drużyny dzieliło tylko sześć „oczek” (34:28) na korzyść wciąż aktualnego brązowego medalisty. Ostatnie 8 minut należało już do graczy Syli. Ich przewaga zaczęła systematycznie rosnąć (43:30, 51:32). Koszykarze z Jeżewa mieli duże problemy ze skutecznością.

Ostatecznie Syla wygrała różnicą 21 punktów (55:34). Tym samym w drugiej fazie naszych rozgrywek odniosła komplet czterech zwycięstw. W jej szeregach wyróżnili się Daniel Włodarczyk (24 punkty, 5 zbiórek), Sławomir Trojanowski (15 punktów, 6 zbiórek) i Krzysztof Górecki (12 punktów, 12 zbiórek). Wśród pokonanych najwięcej punktów – 12, zdobył Radosław Solarczyk. Warto podkreślić, że koszykarze Syli zdecydowanie brylowali w zbiórkach. Mieli ich 19 więcej (42 do 23).

Syla sezon kończy jako siódma, zaś Celcom Olimp Jeżewo ostatecznie został sklasyfikowany na 9. miejscu. Przypomnijmy, że przed rokiem obie ekipy walczyły o brąz.

Dodajmy, że o kolejności na 9-11. miejscu zdecydowała tzw. „mała tabela”, w której uwzględnione zostały drużyny mające w drugiej fazie bilans 1-3, czyli Celcom Olimp Jeżewo, Nowe Basket Team i Rasz Basket Team.

Wyniki do „małej tabeli”: Nowe Basket Team – Celcom Olimp Jeżewo 55:48, Celcom Olimp Jeżewo – Rasz Basket Team 64:38, Nowe Basket Team – Rasz Basket Team 47:48

1. Celcom Olimp Jeżewo 2 3 112:93
  2. Nowe Basket Team 2 3 102:96
  3. Rasz Basket Team 2 3 86:111