Milver ciągle w grze

Pierwsza porażka ekipy Lucky Team spowodowała, że rywalizacja między MSI Telekom a Milverem wyłoni ostatni zespół grupy mistrzowskiej. Dużo krwi Bud-Papowi napsuło Nowe BT. W pozostałych meczach bez niespodzianek.

Corleone Team – Syla 83:30 (21:8, 15:9, 22:6, 25:7)

Po raz kolejny mistrz rozjechał kolejnego przeciwnika. Tym razem w pokonanym polu zostawiona została Syla. Ani przez sekundę ekipa Syli nie nawiązywała wyrównanej walki. Blisko triple-double znowu był Herman, autor 18 pkt, 9 zb, 9 as i 6 przechwytów. Dolny (21 pkt) i Stosik (17 pkt) byli oprócz „Herego” głównymi graczami Corleone Team. W Syli najlepszy był Daniel Włodarczyk (11pkt, 7 zb).

MSI Telekom – Celcom Olimp Jeżewo 53:27 (15:5, 12:4, 20:10, 6:8)

Po porażce z Lucky Team MSI grało z nożem na gardle. Z tej próby wyszli zwycięsko. Po raz kolejny Igliński był ich liderem – 25 pkt, 8 zb., 8 przechwytów. Znaczna pomoc przyszła też z rąk Mazura ( 6 pkt i 17 zb) oraz nowego gracza Nikołajczyka (9 pkt i 6 zb). W Celcomie ciężko znaleźć gracza, który w tym meczu znacznie by się wyróżnił swoim występem. Piątkowy pojedynek z Milverem wyjaśni sprawę ostatniego miejsca w grupie mistrzowskiej.

Nowe Basket Team – Bud-Pap/Roplast Team 49:52 (8:13, 11:19, 15:10, 15:10)

Bud-Pap/Roplast Team musiał się sporo namęczyć, aby wyjść zwycięsko ze starcia z zespołem z Nowego. W pierwszej połowie wszystko było jeszcze pod kontrolą, jednak drugie 16 minut to pogoń graczy Nowe BT. Pięciu graczy, bo tylko tylu wpisano do protokołu otarło się o dogrywkę. Baumgart (12 pkt i 15 zb) i spółka dowieźli jednak korzystny dla nich wynik do końca. Ponownie najlepszy w Nowem był Dawid Górski – 14 pkt i 11 zb.

Lucky Team – Milver 50:54 (18:11, 10:10, 13:14, 9:19)

Najciekawszy pojedynek niedzielnej kolejki. Od samego początku Lucky Team przejęło inicjatywę. Milver nie mógł sobie poradzić z szybkimi kontrami. W drugiej połowie Milver zwarł szyki obronne i mecz stał się ciekawszy. W samej końcówce przy stanie 50:52 w sytuacji sam na sam nie trafił Materek (24 pkt, 8 zb), chwilę później faulowany był Bzdawka, który ustalił wynik meczu. Właśnie Bzdawka (9 pkt i 7 zb) oraz Klein (14 pkt) byli najbardziej aktywnymi zawodnikami zwycięskiej drużyny.