Wielki Finał – Corleone Team vs Lucky Team

vs

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon Kolejka
27 maja 2017 17:00 ALK 2017 PlayOffs Wielki Finał

Wyniki

Drużyna1234Wynik
Corleone Team2113232885
Lucky Team91551645

Podsumowanie

Corleone Team – Lucky Team 85:45 (21:9, 13:15, 23:5, 28:16)

Corleone: Dolny 28, Stosik 21, Herman 17, Gerke 6, Cieślak 2 oraz Starszak 7, Frąckowski 2, Parda 2, Pamuła 0.

Lucky: Materek 15, Stempień 7, Sikorski 4, Zamczała 2, Kitkiewicz 0 oraz Balewski 0, Młynarz 0.

Finał rozpoczął się od „trójki” Piotra Materka, ale obrońca tytułu odpowiedział akcjami Przemysława Dolnego i Dominika Stosika. Kolejne punkty Materka pozwoliły „Szczęściarzom” odzyskać prowadzenie (6:4). Wydawało się, że walka o złoto będzie zacięta. Tymczasem od 4. min. inicjatywę zaczęło przejmować Corleone, które jeszcze w 1. kwarcie zbudowało sobie 12 „oczek” zaliczki.

Druga odsłona była najbardziej wyrównana ze wszystkich, choć oba zespoły grały nierówno. W 14. min. Lucky Team zbliżył się na cztery punkty (19:23), ale faworyt natychmiast odpowiedział „trójkami” Patryka Gerke i Dominika Stosika oraz udanymi szarżami Dolnego. W 27. min. Corleone Team wygrywało 32:19. Dzięki Michałowi Stempieniowi i Przemysławowi Kądzieli Lucky Team jeszcze przed przerwą odrobił trzy punkty (34:24).

Trzecia kwarta okazała się decydująca. „Szczęściarzy” dopadł poważny kryzys w ataku. Popełniali stratę za stratą. Do tego brakowało skuteczności i szczęścia. Piłka tańczyła kilka razy po obręczy, ale nie wpadła do kosza. Corleone odskoczyło na 28 „oczek” (57:29). Na początku ostatniej kwarty obrońca tytułu wygrywał 62:29. W końcu, po ośmiu minutach, niemoc Lucky Team przerwał Piotr Materek. Ostatnie minuty finału należały do Tomasza Hermana. Dzięki niemu Corleone Team wygrało ostatecznie 40 punktami.

Głównymi architektami finałowego triumfu byli: Przemysław Dolny (28 pkt, 14 zbiórek), Dominik Stosik (21 pkt, 5 zbiórek) i Tomasz Herman (17 pkt, 11 zbiórek, 6 asyst). W zespole pokonanych najwięcej punktów rzucili Piotr Materek (15) i Rafał Karnecki (11).

SLAW

Filmy

Corleone Team

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
1Pamuła Mikołaj0301021120400
7Herman Tomasz783402116306017
8Starszak Tomasz3411010100207
10Gerke Patryk0100264100106
14Cieślak Marcin1304027030212
25Dolny Przemysław68162100142206028
32Frąckowski Bartosz1200012210102
35Stosik Dominik69003852002021
77Parda Radosław1200021130302
 Suma25402031524451614027185

Lucky Team

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
1Balewski Maciej0102023120000
5Kitkiewicz Michał0100014050100
6Młynarz Paweł0200004120000
7Zamczała Patryk1200066210202
8Kądziela Przemysław0200260020006
11Karnecki Rafał58120050304011
12Sikorski Jakub0312137150304
13Stempień Michał2400114000107
23Materek Piotr612360962505015
 Suma143551242839725016045

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *