Drużyna1234Wynik
Syla914131450
Kar-Bet Team1015161253

„Blady” przypomniał o sobie kolegom

Pamiętamy jeszcze, jak w poprzednim sezonie w ważnych meczach rzuty z dystansu Jakuba Bednarskiego samych w końcówkach dawały zwycięstwa Syli. Tym razem „Blady” przypomniał o sobie kolegom z byłej drużyny w najgorszy z możliwych dla nich sposób. Mecz Syli z KarBet-em mimo, że toczony w średnim tempie był najbardziej wyrównanym i najlepszym widowiskiem pierwszej kolejki. Syla mimo gry bez swego asa atutowego Sławomira Trojanowskiego mocno postawiła się nowej drużynie, w którym już widać, że prym będą wiedli młode wilczki takie jak: Bednarski, Modrakowski, czy Miloch. Ten ostatni zagrał kapitalne zawody, a kilka jego rajdów i szybkich akcji musiało budzić wielki podziw. Miloch był zresztą najskuteczniejszym graczem swojej drużyny i zdobył 15 pkt. Kar-Bet wygrał pierwszą i drugą kwartę różnicą jednego punktu. Po trzeciej powiększył przewagę o kolejne 3 oczka. Syla dotrzymywała jednak kroku, szukając podobnie jak Milver swych szans w rzutach za 3 pkt. Efekt przyniosło aż 8 prób, a więc 24 punkty, czyli prawie połowa zdobyczy Syli to akcje z dystansu, a po trzy trójki trafili dwaj najlepsi gracze Syli – Rydwelski (17 pkt) i Włodarczyk (15 pkt). Dzięki temu do samego końca nikt nie mógł być pewny wygranej. Kar-Bet na 5 minut przed końcem prowadził jeszcze różnicą pięciu punktów, ale roztrwonił tę przewagę, a po kolejnej trójce Włodarczyka zrobił nam się remis 50:50. Wtedy właśnie przypomniał o sobie Bednarski i jego trójka na 53:50 jak się potem okazało przechyliła szalę na korzyść KarBet-u.