Drużyna1234Wynik
DNT/Traktor-Parts718211157
TK-BUD/COREX1812262884

Rasz/Traktor Parts – Corex Tk Bud 57:84 (7:18, 18:12, 21:26, 11:28)

Rasz z pewnością nie zasłużył na tak dotkliwą porażkę ponieważ przez większość meczu przewaga Corexu oscylowała wokół 5-7 punktów i wcale to nie był taki spacerek dla faworyta. Po dwóch kwartach, gdy Bartłomiej Łobocki trafił na równo z syreną z dystansu, Corex wygrywał tylko 30:25. Bardzo ważne okazały się w tym fragmencie punkty Burmistrza, Krzysztofa Kułakowskiego, który w całym spotkaniu zdobył 14 „oczek” , w tym cztery razy trafił za trzy. Liderem Corexu był natomiast w tym spotkaniu Przemysław Dolny, który choć długo grał z czterema faulami, zdołał dokończyć mecz, zdobywając 28 punktów. Przystępując do czwartej kwarty Corex prowadził pewnie, ale przyzwoitą dla Rasza różnicą dziewięciu punktów. Ostatnia odsłona to już jednak zdecydowana przewaga Corexu, który wygrał tę kwartę 28:11, fundując rywalom prawdziwy festiwal strzelecki. W ramach ciekawostek można dodać, że setną „trójkę” w historii występów w ŚALK zaliczył Karol Drzewiecki, który zdecydował się na ostatnią minutę gry wpuścić na parkiet swojego syna Jakuba. W ten sposób doszło do historycznego momentu w naszej lidze, gdzie w jednym meczu zagrali ojciec z synem. Podsumowując grę Rasza warto jeszcze zaznaczyć, że drugi mecz z rzędu dobre spotkanie rozegrał Kacper Borucki, który rzucił 19 punktów i zaimponował skutecznością rzutów osobistych 6/7. Swoje dołożył również Łukasz Manikowski, a celne trójki zdobył także Bartłomiej Łobocki, ale to wszystko było za mało, by sprawić sensację, choć gdyby nie fatalna czwarta kwarta, wynik dla Rasza mógł być znacznie korzystniejszy.