12 maja 2017 18:30 ALK 2017 II Faza 1 (II)

DNT/Traktor-Parts13411634
Syla12991848

Podsumowanie

Rasz Basket Team – Syla 34:48 (13:12, 4:9, 11:9, 6:18)

To spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż mecz tych drużyn w pierwszej fazie rozgrywek. Gdyby nie fatalna skuteczność rzutów wolnych zawodników Rasza i kapitalny mecz Tomasza Bakera (20 pkt – 5×3!), wynik mógł się ułożyć całkowicie inaczej. Rasz zaskoczył dobrą postawą już w pierwszej kwarcie, którą zwyciężył jednym punktem 13:12. Zespół ten mógł śmiało zbudować sobie większą przewagę na początku drugiej kwarty, ale seriami marnował rzuty wolne. Syla bardzo szybko złapała cztery faule, a wysocy zawodnicy Rasza co chwilę wymuszali w strefie podkoszowej przewinienia, ale w ciągu kilku minut nie trafili ośmiu rzutów osobistych! Na tak doświadczony zespół jak Sylę musiało się to zemścić i druga kwarta padła ostatecznie łupem graczy Syli. Mimo to zawodnicy Rasza nie złożyli broni i w trzeciej kwarcie znów toczyli zacięty bój. Doskonale do szybkich kontr biegał Krzysztof Kaźmierkiewicz i był również skuteczny z dystansu (12 pkt – 2×3). Sporo namieszali również wysocy Pawliccy oraz Kamil Ziuziakowski, dzięki czemu Rasz po trzech kwartach przegrywał tylko dwoma punktami i miał realną szansę na nawiązanie walki o zwycięstwo. Nadzieje Rasza ostudził jednak brutalnie Tomasz Baker, który już na początku drugiej kwarty szybko rzucił dwie trójki, ustawiające praktycznie końcówkę meczu. W sumie Baker zanotował w tym meczu 20 punktów i poprowadził swój zespół do zwycięstwa, które jednak przyszło Syli z trudem, mimo, że ostateczna różnica wyniosła 14 punktów.