Drużyna1234Wynik
DNT/Traktor-Parts2115321
Akademia Koszykówki Świecie1615181968

Okomscy rozgromili Rasza

O niebywałym wyczynie można powiedzieć w przypadku Akademii Koszykówki Świecie. Zespół przystąpił do meczu z Rasz Basket Team (dawni Ryzykanci) w pięcioosobowym zestawieniu bez ani jednego zmiennika! Dla porównania Rasz wystawił jedenastu zawodników, więc można było oczekiwać, że może dojść do niespodzianki i wygranej Rasza już w pierwszej kolejce. Nic z tych rzeczy. Rodzinny duet ojciec i syn Okomscy na to nie pozwolili i praktycznie we dwójkę rozgromili przeciwnika. Piotr Okomski zdobył 21 pkt, a Paweł 25 pkt. Już pierwsza kwarta zakończyła się deklasacją 16:2. Dopiero celne rzuty z dystansu Krzysztofa Kaźmierkiewicza tchnęły nieco energii i wiary w poczynania Rasza, ale na niewiele się to zdało. Rodzinie Okomskich dzielnie wtórował kolejny klan, tym razem braci Ratkowskich. Wojtek bardziej znany z parkietów Stalex Ligi, gdzie zdobył srebrny medal z Raf-Mix’em, jak się okazało nieźle też radzi sobie na parkiecie koszykarskim. Jego brat Paweł zagrał jeszcze lepiej, zdobywając 16 pkt i notując aż 6 bloków co jest rekordem kolejki. Z każdą kwartą przewaga Akademii rosła i ostatecznie mecz zakończył się wygraną tej drużyny różnicą aż 47 punktów co jak na grę w pięcioosobowym składzie jest wynikiem budzącym podziw. Spotkanie najbardziej pechowo skończyło się jednak dla naszego sędziego Macieja Grockiego, który na 27 sekund przed ostatnim gwizdkiem doznał poważnej kontuzji kostki i na pewno czeka go dłuższa pauza. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia naszego arbitra.