Nowe Basket Team195122056
DNT/Traktor-Parts713171451

Podsumowanie

Nowe Basket Team – Rasz/Traktor Parts 56:51 (19:7, 5:13, 12:17, 20:14)

Mecz drużyn, które nie odniosły do tej pory zwycięstwa, od piorunującego uderzenia rozpoczął zespół z Nowego, który szybko objął prowadzenie 19:5, a pierwszą kwartę zakończył z wynikiem 19:7. W drugiej kwarcie z każdą sekundą Nowe grało słabiej, a Rasz napędzał się, odrabiając straty. Po pierwszej połowie z przewagi Nowego pozostały już tylko 4 punkty (24:20). Trzecia kwarta była już bardzo wyrównana. W ekipie Rasza, tradycyjnie ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Kacper Borucki (18 pkt) i Łukasz Manikowski (16 pkt), ale dobrą zmianę pod koszem dał też Marcin Derbich, a swoje robił Mateusz Czajka. W drużynie z Nowego wynik ciągnęło trzech zawodników, Tomasz Gocek (16 pkt), Dawid Górski (14 pkt) i Tomasz Jaszkowski (12 pkt). Trzeba jednak dodać, że Gocek nie ustrzegł się przy tym błędów, bo aż trzykrotnie sędziowie zagwizdali mu piłkę noszoną. Końcówka trzeciej kwarty należała do Rasza, który wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie 37:36 i tak zakończył trzecią odsłonę. Początek czwartej kwarty do z kolei mocne uderzenie graczy z Nowego, którzy pierwsze półtorej minuty wygrali 6:0 i odskoczyli na 5 punktów przewagi. Nowe pewnie kontrolowałoby do końca przebieg meczu, gdyby nie Kacper Borucki, który dwukrotnie, trafiając za trzy punkty przywracał Raszowi nadzieję na wygraną. W końcówce Tomasz Gocek z Tomaszem Jaszkowskim skutecznie pilnowali wyniku, grając długie akcje. Gocek był przy tym dość skuteczny z linii osobistych (4/7) i w końcówce nie zadrżała mu ręka. Tym samym Rasz/Traktor Parts pozostaje jedyną drużyną w ŚALK bez zwycięstwa po pięciu kolejkach gier.