Nowe Basket Team vs Rasz/Traktor-Parts

vs

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon Kolejka
6 czerwca 2020 13:30 ALK 2020 V

Wyniki

Drużyna1234Wynik
Nowe Basket Team195122056
DNT/Traktor-Parts713171451

Podsumowanie

Nowe Basket Team – Rasz/Traktor Parts 56:51 (19:7, 5:13, 12:17, 20:14)

Mecz drużyn, które nie odniosły do tej pory zwycięstwa, od piorunującego uderzenia rozpoczął zespół z Nowego, który szybko objął prowadzenie 19:5, a pierwszą kwartę zakończył z wynikiem 19:7. W drugiej kwarcie z każdą sekundą Nowe grało słabiej, a Rasz napędzał się, odrabiając straty. Po pierwszej połowie z przewagi Nowego pozostały już tylko 4 punkty (24:20). Trzecia kwarta była już bardzo wyrównana. W ekipie Rasza, tradycyjnie ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie Kacper Borucki (18 pkt) i Łukasz Manikowski (16 pkt), ale dobrą zmianę pod koszem dał też Marcin Derbich, a swoje robił Mateusz Czajka. W drużynie z Nowego wynik ciągnęło trzech zawodników, Tomasz Gocek (16 pkt), Dawid Górski (14 pkt) i Tomasz Jaszkowski (12 pkt). Trzeba jednak dodać, że Gocek nie ustrzegł się przy tym błędów, bo aż trzykrotnie sędziowie zagwizdali mu piłkę noszoną. Końcówka trzeciej kwarty należała do Rasza, który wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie 37:36 i tak zakończył trzecią odsłonę. Początek czwartej kwarty do z kolei mocne uderzenie graczy z Nowego, którzy pierwsze półtorej minuty wygrali 6:0 i odskoczyli na 5 punktów przewagi. Nowe pewnie kontrolowałoby do końca przebieg meczu, gdyby nie Kacper Borucki, który dwukrotnie, trafiając za trzy punkty przywracał Raszowi nadzieję na wygraną. W końcówce Tomasz Gocek z Tomaszem Jaszkowskim skutecznie pilnowali wyniku, grając długie akcje. Gocek był przy tym dość skuteczny z linii osobistych (4/7) i w końcówce nie zadrżała mu ręka. Tym samym Rasz/Traktor Parts pozostaje jedyną drużyną w ŚALK bez zwycięstwa po pięciu kolejkach gier.

TK

Filmy

Nowe Basket Team

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
4Jaszkowski Karol1500001030002
8Gocek Tomasz611470142204016
24Jaszkowski Tomasz613040342200012
29Górski Dawid58111572104014
33Lewandowski Filip0000006020220
55Paluchowski Dawid3600006130106
92Sambor Adam3500009230316
 Suma24485121937916014356

DNT/Traktor-Parts

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
00Michalski Błażej1100011110002
11Łobocki Bartek0202046120300
13Bzdawka Michał0300010030100
21Derbich Marcin0222004000002
22Borucki Kacper262641051201018
65Czajka Mateusz5131200114100011
66Zawadzki Maciej1300001100102
88Manikowski Łukasz612460150203216
 Suma15429184173381109251
FGM
24
15
FGA
48
42
FTM
5
9
FTA
12
18
3PM
1
4
3PA
9
17
REB
37
33
AST
9
8
PF
16
11
TF
0
0
STL
14
9
BLK
3
2
PTS
56
51