BUD-PAP/Roplast Team vs Akademia Koszykówki Świecie

vs

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon Kolejka
26 maja 2017 18:00 ALK 2017 PlayOffs Mecz o 5

Wyniki

Drużyna1234Wynik
BUD-PAP/Roplast Team621182065
Akademia Koszykówki Świecie1411211763

Podsumowanie

BUD-PAP/Roplast Team – Akademia Koszykówka Świecie 65:63 (6:14, 21:11, 18:21, 20:17)

To był rewanż za drugą fazę, w której lepsza była ekipa Piotra Okomskiego (49:25). Zgodnie z regulaminem mecz rozgrywany był w pełnym wymiarze (4x 10 minut). Lepiej zaczęli go akademicy prowadząc w 5. min. 8:0, a później nawet 14:4. W 2. kwarcie Robert Baumgart i jego koledzy zaczęli odrabiać straty. W 14. min. był remis 18:18, a po chwili po trafieniu Przemysława Chojnackiego BUD-PAP/Roplast Tem po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Do przerwy było 27:25 dla niego.

W kolejnej odsłonie Akademia Koszykówki odzyskała prowadzenie, lecz nie potrafiła zbudować sobie większej przewagi niż trzy „oczka”. Po pół godzinie gry ekipa Piotra Okomskiego wygrywała 46:45. Ostatnia kwarta przyniosła sporo emocji. Wynik oscylował wokół remisu, pachniało dogrywką. Na 60 sekund przed końcem akademicy przegrywali 57:63, ale nie spasowali. Ważne punkty zdobyli Wojciech Ratkowski (dojechał do kolegów po przerwie) i Paweł Okomski. Na 14 sekund przed końcem, przy 63:64, błąd kroków popełnił Maciej Ratkowski. Po chwili jeden rzut wolny wykorzystał Krzysztof Duliński. Akademicy mieli kilka sekund na przeprowadzenie ostatniej akcji, ale źle rozegrał ją Piotr Okomski do spółki z Wojtkiem Ratkowskim.

W zwycięskiej drużynie tradycyjnie wyróżnił się Robert Baumgart, który zdobył 21 punktów i miał 12 zbiórek. Trzynaście „oczek” oraz 10 zbiórek zanotował na swoim koncie Przemysław Chojnacki. Z kolei dla AK Świecie 37 punktów rzucił Paweł Okomski. Na uwagę zasługuje też 16 zbiórek Pawła Ratkowskiego.

Filmy

BUD-PAP/Roplast Team

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
1Jurkiewicz Paweł0100135250103
4Pszczoliński Maciej1200020020002
5Bąk Artur04780013510327
9Pszczoliński Adam0000021020300
10Mikołajczak Przemysław512000320302010
11Chojnacki Przemysław691200100501313
15Baumgart Robert7174714124304121
47Duliński Krzysztof2257012030009
 Suma21471724215451124014665

Akademia Koszykówki Świecie

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
5Warchoł Maciej41402019040208
9Ratkowski Maciej0000001040100
18Okomski Paweł61571361974305037
23Ratkowski Wojciech1102004100002
32Ratkowski Paweł410050016250428
44Okomski Piotr3923086530118
 Suma1849925628431219013363

Polecane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *