Mecz o 3. miejsce – Syla vs Celcom LUKS Olimp Basket Jeżewo

4 czerwca 2016 16:00 ALK 2016 PlayOffs

Drużyna1234Wynik
Syla121891554
CELCOM OLIMP Jeżewo1010151247

MECZ O 3. MIEJSCE: Syla – Celcom Olimp Basket Jeżewo 54:47 (12:10, 18:10, 9:15, 15:12)

Syla: Górecki 19 (1), Trojanowski 13 (1), Rydwelski 9, Bednarski 7 (2), Włodarczyk 3, Nikołajczyk 3, Grodzki 0, Karolczak 0, Ratowski 0. Celcom: Borucki 12 (2), Trochowski 12, Czajka 11 (1), Janicki 8 (1), Bocian 2, Solarczyk 2, Ciesielski 0, Brzozowski 0.

Początek meczu należał do Sławomira Trojanowskiego i Kacpra Boruckiego, którzy zdobyli odpowiednio 7 i 8 punktów. Potem zaczęli trafiać też inni gracze. W 6. min. Syla po rzucie z półdystansu Krzysztofa Góreckiego prowadziła 12:8, ale jeszcze przed końcem 1 kwarty jeżewianie odrobili dwa „oczka”. Początek 2. odsłony należał do ustępującego wicemistrza. Kolejne trafienia Góreckiego oraz „trójka” Jakuba Bednarskiego sprawiły, że Syla prowadziła 17:10, 19:12 i 24:15. Tuż przed przerwą, po następnym rzucie za „3” Bednarskiego, było już 30:19 dla niej. Wynik po dwóch kwartach ustalił Szymon Janicki wykorzystując jednego „osobistego”. W przerwie odbył się konkurs rzutów wolnych dla kibiców, który wygrał … Marcin Rzosiński z Corleone Team. Początek 3. kwarty zwiastował, że w tym meczu mogą być jeszcze emocje. Beniaminek zaczął ją świetnie zbliżając się na 29:30. Syla wzięła czas, który niewiele pomógł. Po akcjach Mateusza Czajki i Kacpra Boruckiego w 21. min. Olimp odzyskał prowadzenie (33:31). Na chwilę. Riposta Syli była mocna. Sześć punktów Łukasza Rydwelskiego i dwa Góreckiego sprawiły, że po 24. min. bliżej brązowego medalu była ona (39:35). W ostatnich ośmiu minutach wynik na tablicy falował. Najpierw Syla odskoczyła na 45:37, by za chwilę stracić sześć punktów z rządu. I znów odskoczyć na 53:47. Jeszcze na 42 sekundy przed końcową syreną jeżewianie mogli myśleć o dogrywce, bo przegrywali 47:51. Jednak szybkie faule nie zdały egzaminu, bo rzuty wolne wykorzystali Sławomir Trojanowski i Jakub Bednarski. I brązowy medal drugiego sezonu ŚALK zdobyła Syla. W jej szeregach wyróżnili się Krzysztof Górecki (19 pkt, 8 zbiórek), Sławomir Trojanowski (13 pkt, 12 zbiórek). Z kolei wśród pokonanych najbardziej aktywni byli: Dominik Trochowski (12 pkt, 12 zbiórek), Mateusz Czajka (11 pkt, 11 zbiórek, 4 przechwyty, 2 bloki), Kacper Borucki (12 pkt, 4 przechwyty) i Szymon Janicki (8 pkt, 15 zbiórek, 5 przechwytów).