26 maja 2017 19:15 ALK 2017 PlayOffs I półfinał

Corleone Team1823203091
Kar-Bet Team12971644

Podsumowanie

Corleone Team – Kar-Bet Team 91:44 (18:12, 23:9, 20:7, 30:16)

Obrońca mistrzowskiego tytułu pokazał w półfinale swoją siłę w ataku i defensywie. Miał w swoich szeregach rewelacyjnego Tomasza Hermana, który rzucił 37 punktów. „Hery” miał przy tym wysoką skuteczność 9/13 (69%) za „3” i 5/6 za „2” (83%) oraz zaliczył 15 zbiórek.

Kar-Bet zaczął mecz nerwowo. Pierwsze punkty zdobył po trzech minutach gry. W 4. min. Corleone wygrywało 10:2. Dwie „trójki” z rzędu Jakuba Bednarskiego zwiastowały, że w tym półfinale może być ciekawie. Nadzieje na niespodziankę opadły w 2. kwarcie, w której mistrz zaczął uciekać rywalom (27:12, 32:16, 40:16). Koszykarze Kar-Bet Team mieli problemy z przebiciem się przez szczelną defensywę Corleone. Mnożyły się niecelne rzuty. Do przerwy było 42:21.

W trzeciej odsłonie obrońca tytułu przypieczętował awans. Jego przewaga wzrosła do 30 „oczek”. Koszykarze Corleone Team mogli skupić się na poprawieniu swoich statystyk. „Hery” trafił dziewięć „trójek”, co jest nowym rekordem fazy play-off ŚALK.

W zwycięskiej ekipie poza Hermanem wyróżnili się Przemysław Dolny (16 pkt) i Radosław Parda (12 pkt, 4 zbiórki). Natomiast w zespole przegranym na uwagę zasługuje postawa Przemysława Mostowskiego, który miał 14 zbiórek i zdobył 8 punktów.