Corleone Team2110211668
DNT/Traktor-Parts1211132056

Podsumowanie

Corleone Team – Rasz Basket/Traktor Parts 68:56 (21:12, 10:11, 21:13, 16:20)

Rasz zagrał bardzo przyzwoity mecz i postawił się mistrzowi, który musiał się sporo napracować, aby wygrać to spotkanie. Po dwóch kwartach zespół Corleone prowadził 31:23, ale w połowie trzeciej kwarty w pewnym momencie przewaga Corleone zmalała nawet do pięciu punktów. Tradycyjnie najskuteczniejszym graczem Rasza był Jakub Sikorski, który zdobył 26 pkt, w tym pięć trójek. Dobre spotkanie rozegrał również Mateusz Czajka – 10 pkt. W drużynie mistrza, co ciekawe dość niewidoczny w pierwszej połowie Dominik Stosik, drugą część meczu rozegrał kapitalnie. Rzucając sześć trójek był bliski wyrównania własnego rekordu ligi. Ostatecznie Stosik zdobył 28 pkt, 12 oczek dorzucił Tomasz Herman, a 10 zdobył Krzysztof Kowalski i to ta trójka poprowadziła Corleone do szóstej wygranej z rzędu. Mimo to ekipa Rasza pozostawiła po sobie dobre wrażenie, bo porażka dwunastopunktowa to najniższa w historii pojedynków obu drużyn, choć trzeba oddać, ze Corleone mimo chwil zawahania miało to spotkanie pod kontrolą.