TK-BUD/COREX1621111361
Inter-Car311211651

Podsumowanie

Corex Inter.Line – Arpol Inter-Car 61:51 (16:3, 21:11, 11:21, 13:16)
To spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej połowie Corex wręcz zdemolował Arpol szybkim, a przede wszystkim skutecznym kończeniem ataków. Arpol w żaden sposób nie potrafił znaleźć na takie granie recepty. Drugie 16 minut to już z kolei heroiczna próba pogoni. W pewnym momencie na tablicy wyników mieliśmy rezultat 48:43 i zespół Arpolu cały czas w uderzeniu. Corex szybko uspokoił grę i dowiózł zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziów. W Corexie nie zawiódł Dariusz Igliński, który zakończył mecz z dorobkiem 27 punktów (4×3 pkt). Warto też zwrócić uwagę na jego skuteczność z linii rzutów osobistych (11/12). W Arpolu przy absencji Macieja Bzdawki najwięcej punktów dodał Lukasz Rydwelski, autor 19 punktów (3×3 pkt). W Corexie kostkę podkręcił Łukasz Nikołajczyk i jego występ w hitowym niedzielnym starciu z Corleone stoi pod znakiem zapytania.