CELCOM OLIMP Jeżewo171214851
Milver111216746

Podsumowanie

Trójki Drzewieckiego nie pomogły.

Niespodzianki nie było również w drugim spotkaniu, gdzie rozstawiony w losowaniu Celcom Olimp Jeżewo pokonał Milver 51:46, ale tu również faworyt musiał się sporo napocić. Kolejny raz dał o sobie znać najlepiej rzucający za 3 pkt zawodnik poprzedniego sezonu, lider Milvera, Karol Drzewiecki, który tym razem zaliczył aż 5 trójek. Świetnie zawody w Milverze rozgrywał Maciej Bzdawka, który zdobył 13 pkt, ale kilka jego akcji w czwartej kwarcie, spowodowało, że mecz cały czas był na styku. Pierwszą kwartę Celcom wygrał 17:11, w drugiej padł remis 12:12, natomiast trzecia zakończyła się dwupunktową wygraną Milvera. To pokazuje, że mecz cały czas mógł rozstrzygnąć się w każdą ze stron. Głównie decydowały o tym celne rzuty za 3 pkt, których Milver oddał aż 7, przy zaledwie jednej trójce Celcomu. Dla jeżewian aż 23 pkt zdobył Dominik Trochowski, który zebrał przy tym 15 piłek i był wyróżniającą się postacią.