Drużyna1234Wynik
Akademia Koszykówki Świecie1214111148
Syla11951136

Akademia Koszykówki Świecie – Syla 48:36 (12:11, 14:9, 11:5, 11:11)

Trwa fenomen Akademii Koszykówki Świecie, która grając trzeci mecz pięcioma zawodnikami odniosła drugie zwycięstwo i praktycznie w piątkę zamelduje się w grupie mistrzowskiej. Trudno bowiem przypuszczać, by w obecnej formie Syla zdołała wysoko ograć Corleone. AK powoli i konsekwentnie budowała w tym meczu przewagę. Pierwszą kwartę zespół Okomskich i Ratkowskich wygrał 12:11, ale do przerwy prowadził już 26:20. Syla zamiast zmniejszać straty, oddalała się od przeciwnika. Kolejne świetne zawody rozgrywał Paweł Ratkowski (20 pkt, 24 zb!), który rośnie na odkrycie sezonu. To niebywałe w grze Akademii, że grając cały mecz bez zmienników nie dawała po sobie poznać zmęczenia. Trzeba przyznać, że mądrze drużyną zarządza Piotr Okomski, który kiedy trzeba potrafi zwolnić grę i doskonale rozumie się z kolegami. Warto odnotować, że do Syli powrócił jej lider Sławomir Trojanowski, ale wypadł przeciętnie na tle świetnego, młodego Ratkowskiego. Po tej porażce Syla praktycznie straciła szanse na awans do grupy mistrzowskiej, bo trudno przypuszczać, by ograła Corleone. Zespół, który dwie pierwsze edycje nie opuszczał podium, niestety w tym sezonie zajmie więc dużo niższą pozycję. Z drugiej strony ciekawe, jak długo Akademia będzie w stanie utrzymać taką formę.