Drużyna1234Wynik
Thornmann109101544
Ryzykanci111191849

Thornmann – Ryzykanci 44:49 (10:11, 9:11, 10:9, 15:18).

Jedenasty mecz w ŚALK okazał się przełomowy dla Ryzykantów, którzy pokazali, że potrafią zagrać także cztery równe kwarty. Spotkanie było bardzo zacięte, choć skuteczność nie stała na wysokim poziomie. W 2. kwarcie, dzięki udanym akcjom Tomasza Pawlickiego, Ryzykanci wyszli na czteropunktowe prowadzenie (20:16). To było pierwsze ostrzeżenie dla Macieja Balewskiego i jego kolegów. Po przerwie Thornmann zdołał doprowadzić do remisów 25:25 i 29:29, jednak celny rzut za „2” Jakuba Kellera sprawił, że po 3. kwartach nadal wygrywali Ryzykanci (31:29). Ostatnie osiem minut dostarczyło wielu emocji. Thornmann już przegrywał 33:38 (29. min.) i 35:42 (30. min.), ale na 36 sekund przed końcem, po dwóch celnych „osobistych” Daniela Kleina zbliżył się na 44:45. W decydującym momencie spod kosza trafił Krzysztof Kaźmierkiewicz, a za chwilę niesportowy faul zaliczył Przemysław Kądziela. Kaźmierkiewicz jednak spudłował dwa rzuty wolne pozostawiając nadzieję rywalom przynajmniej na dogrywkę. Ci jednak nie zdołali przeprowadzić już skutecznej akcji. Pierwszą wygraną Ryzykantów przypieczętował dwoma „osobistymi” Krzysztof Karpus. Głównym ojcem sukcesu był Tomasz Pawlicki, który rzucił 17 punktów i zanotował 10 zbiórek. Dzięki wygranej Ryzykanci opuścili ostatnie miejsce w tabeli.