Dzień: 2017-05-13

BUD-PAP/Roplast Team vs Akademia Koszykówki Świecie

Bud-Pap/Roplast Team – AK Świecie 25:49 (4:8, 9:16, 7:15, 5:10)

AK „w piątkę” nie pozostawiło złudzeń Bud-Papowi. Z każdą kolejną kwartą ich przewaga się powiększała. Tym razem z ławki kierował grą Piotr Okomski, zawieszony w ostatnim meczu. Jak się okazało, bez niego na parkiecie jego koledzy radzą sobie równie dobrze. Kolejny rewelacyjny występ zanotował Paweł Ratkowski (16 pkt i 24 zb) wyrastający chyba na odkrycie sezonu. W Bud-Papie punktowało tylko 3 graczy. Tak okrojone grono nie mogło wygrać tej rywalizacji.

Lucky Team vs Corleone Team

Lucky Team – Corleone Team 41:84 (9:24, 13:16, 15:18, 4:26)

Mecz dwóch najlepszych ekip po rundzie zasadniczej był jednostronnym widowiskiem. Corleone już w pierwszej kwarcie wyrobiło sobie bezpieczną przewagę, którą z każdą kwartą sukcesywnie powiększało. Na uwagę zasługuje fakt, że cały team Corleone miał w meczu aż 22 przechwyty oraz 10-krotnie jego gracze celnie trafiali za 3 punkty. U ich rywala, tylko Piotr Materek próbował nawiązać równorzędną walkę (15 pkt).

MSI Telekom vs Kar-Bet Team

MSI Telekom – Kar-Bet Team 54:38 (18:13, 4:5, 19:12, 13:8)

Wicemistrz odniósł gładkie zwycięstwo nad swoim rywalem. W Kar-Becie zawiódł chyba trochę Rzosiński, umiejętnie wyłączony z gry przez Mazura. Jak się okazało, było to kluczowe. Lider MSI Igliński zanotował tym razem 18 pkt i 6 przechwytów. Dużo do gry wniósł też Nikołajczyk, autor 7 pkt, 7 zb i 4 asyst. W Kar-Becie najlepszy tego dnia był Mostowski (14 pkt i 6 zb)

Syla vs Milver

Syla – Milver 48:30 (13:0, 11:7, 17:10, 7:13)

Po raz pierwszy w trzyletniej historii ligi zespół zakończył kwartę bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Do tej niechlubnej sytuacji przyczynił się zespół Milvera. Mimo tylko pięciu graczy w składzie, Syla zdołała odnieść ważne zwycięstwo. Ponownie skuteczny z dystansu był Baker (4×3 pkt). Dzielnie wspierali go Karolczak (11 pkt i 12 zb) oraz Włodarczyk (15 pkt i 12 zb). W ekipie Milvera ciężko znaleźć gracza, którego można by pochwalić po tym meczu.

CELCOM OLIMP Jeżewo vs Rasz Basket Team

Celcom OLIMP Jeżewo – Rasz Basket Team 64:38 (19:10, 16:6, 13:5, 16:17)

Po piątkowej porażce z Nowe BT, Celcom bardzo szybko zrehabilitował się przed swoimi kibicami. Od samego początku „odjechali” Raszowi na bezpieczny dystans. Do wysokiej wiktorii poprowadził ich duet Borucki (23 pkt) i Trochowski (21 pkt i 18 zb). W zespole Rasz Basket Team na wyróżnienie zasługuje Ziuziakowski, który starał się jak mógł jednak wystarczyło to do zdobycia 13 punktów.